Виробництво українського біометану – пріоритет МіненергоВиробництво українського біометану – пріоритет Міненерго

Розвиток виробництва біометану, водню та інших синтетичних газів зменшить залежність України від імпортного палива та прискорить «зелений» перехід.

На цьому наголосила заступниця міністра енергетики України Юлія Підкоморна під час спільних комітетських слухань на тему «Розвиток виробництва альтернативних джерел енергії, а саме — біометану, водню, інших синтетичних газів та біоетанолу», що відбулись у Верховній Раді. Участь у слуханнях також узяв заступник міністра енергетики України Микола Колісник.

Учасники обговорили актуальні тенденції функціонування галузі та заходи з усунення нормативних, технічних і фінансових бар’єрів виробництва та споживання відновлюваних газів і біоетанолу.

«Розвиток сфери біогазу, біометану та водневої енергетики в Україні є важливим напрямом досягнення енергетичної стабільності, оскільки є найкращою можливістю для України зменшити залежність від імпортного викопного палива та прискорити «зелений» енергетичний перехід. Спільно з іншими державними органами опрацьовуються механізми нормативного врегулювання їх можливого експорту», — зазначила Юлія Підкоморна.

Микола Колісник зазначив про необхідність спільних кроків для збільшення конкурентних можливостей виробництва біопалив і біометану як важливу ціль та інституційну підтримку.

Міненерго також активно взаємодіє з представниками виробників та ОГТСУ, Державною митною службою.

Учасники слухань також обговорили стан запуску в Україні пілотних проєктів з виробництва біометану та біоетанолу, потенціал та формування сировинної бази, зокрема агропромислового походження, для виробництва відновлюваних газів та біоетанолу.