В роботу введено блок ТЕС на 200 МВт після довгострокового ремонту

Енергетики після довгострокового ремонту ввели в роботу блок теплоелектростанції, який додасть до енергосистеми 200 МВт потужностей.

За інформацією Міністерства енергетики, станом на ранок 1 лютого для проведення короткострокових профілактичних робіт відключено два блоки ТЕС. Водночас після закінчення аварійних ремонтів до мережі під’єднали два корпуси теплоелектростанцій.

Протягом останньої доби через технічні причини короткостроково відключалось обладнання на Черкаській ТЕЦ. Порушень теплопостачання не було. Навантаження станції відновлено.

У результаті ворожих обстрілів відключилась повітряна лінія на півдні країни, внаслідок чого розвантажилась одна з ТЕЦ, є перебої в роботі станції. Також через знеструмлення підстанцій без світла залишилися побутові споживачі.

Загалом станом на початок лютого у резерві перебувають п’ять блоків і два корпуси теплової генерації, які буде задіяно у разі потреби.

Дефіциту електроенергії в енергосистемі сьогодні не фіксується. Електроенергії достатньо для покриття потреб споживачів і промисловості. Застосування графіків відключень не передбачається.

Імпорт електроенергії сьогодні здійснюється в ранкові та вечірні години з Польщі та в вечірні зі Словаччини. Загальний обсяг 2 815 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 595 МВт. Експорт електроенергії відсутній.

За даними експертів ринку, станом на кінець минулого тижня в роботі перебувало 26 блоків ТЕС і ТЕЦ. Серед них п’ять енергоблоків ТЕС працювали на газі.

Загалом з початку попереднього тижня українська енергосистема працює бездефіцитно. Утім, споживання електроенергії в країні залишається на доволі високому рівні. Протягом тижня 15-21 січня НЕК «Укренерго» кілька разів фіксувала дефіцит в енергосистемі на рівні 1-5% добового споживання.